Hakkımızda

Tecrübeli – Usta Editörel kadro tarafından hazırlanan bir realityshow programıdır Parmak İzi.

Gerilim, heyecan, merak dolu; sürükleyiciliğiyle izleyenleri ekranlara kilitleyerek bağımlılık yapan, gerçek hayat hikayelerinin dramatize edildiği bir realite Show’dur Parmak izi.
Kimi zaman kilometrelerce uzakta yaşanan kimi zamansa yanı başınızda gerçekleşen, ama farkına varamadığınız olaylar aslına sadık kalınarak “Parmak izi” programında ekranlara geliyor.

Emniyet ve Adliye dosyalarından alınan gerçek hayat hikayeleri senaryolaştırılarak canlandırma teknikleriyle soluk soluğa izleyeceğiniz bir drama haline geliyor.
Türkiye ilk kez, eli kanlı katillerin, hırsızların, dolandırıcıların, organize suç çetelerinin maskelerinin ardındaki gerçek yüzleriyle tanışacak.
Suç mahallinden veya cesetler üzerinden alınan bir deri parçası, olay yerinde bulunan bir saç teli, bir iplik ya da bir düğme…

HER CİNAYET ARDINDA BİR İZ BIRAKIR …
VE HER ÇÖZÜM BİR İPUCUYLA BAŞLAR…
İZLEMEYE HAZIRMISINIZ?

Olay yeri inceleme ekipleri tarafından yapılan titiz çalışmalar ve kriminoloji laboratuvarlarında gerçekleştirilen DNA testleri…
Cinayeti çözecek büyük bir delil için olay yerinden elde edilecek küçük bir ipucunun peşine düşen cinayet masası dedektiflerinin nefes kesen çalışmaları…
Ve tüyler ürperten suçlar…Aşk, nefret, intikam, gasp, hırs…Soğukkanlı suçlular ve kurbanları…

Katiller ile kurbanları arasındaki ilişkiler yumağı Özel Timler, Organize Suçlar ve Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin özverili çalışmaları sonucu nasıl ortaya çıkarılıyor!
Peki deneyimli ekipler günler süren çalışmalarını nasıl gerçekleştiriyor? Parmak İzi programı suç dosyalarını gerçek mekanlarda yapılan drama ve canlandırma çekimleriyle ekranlara getiriyor.

Suç dünyasındaki insanların, mağdur ve zanlı yakınlarının, uzmanların ve polislerin görüşlerine yer veriliyor…
Zanlıların suçları işlerken içinde bulundukları psikolojiyi uzmanların görüşleriyle öğreneceksiniz.

Dedektiflerin günler süren yakalama serüvenlerine tanık olduğunuzda nefeslerini tutamayacaksınız…
Her biri deneyimli polisleri bile dehşete düşüren gerçek olaylar ve suçların ardındaki sır perdesi…
Yüzlerce şüpheli arasından zanlılara nasıl ulaşıldı?

Gerçek adli vakalar ve polisle suçlular arasındaki gerilim filmlerini aratmayacak yakalama serüveni…

İçimizden birilerinin, bir yakınımızın komşumuzun ve veya yakın bir dostumuzun başından geçen gerçek hayat hikayeleri…

Taklitlerinizden kaçınacağınız, Türk televizyonlarına raiting ölçümlerinde PT3’de yayınlanmasına rağmen 1.ve 2. olma başarısını elde ederek 200 bölümden fazla bir serüvene imza atmıştır.

BİZ KİMİZ?

Uzun yıllar çeşitli televizyon kanallarında programlar hazırlayan ‘’Renk Yayıncılık ve Televizyon Hizmetleri’’ tecrübeli bir kadrodan oluşuyor. Belgesel, kriminal program, haber ve reality show programlara imza atan ekibimiz, çeşitli kanallarda yayınlanan proğram ların çekimlerini sürdürmektedir.

RENK SİNEMA YAYINCILIK TELEVİZYON HİZMETLERİ ŞİRKETİ, uzman gazeteci ve televizyoncu bir ekip tarafından Ulusal televizyon kanallarına projeler üretmektedir. Birçok ulusal kanalda yayınlanmış ve yayınlanan projelerin yapımı İz Prodüksiyon ile başlamış, RENK NEON KİMYA TURİZM LİMİTED ŞİRKETİ olarak devam etmektedir.

renkneongroup.com renksinematv.com parmakizitv.com ve turkulak.com.tr (güncel haber) siteleri bulunan şirketimiz Youtube’da RNG TV olarak yayın yapmaktadır.

Firmamızın gerçekleştirdiği dizi filmler, realite show programlar, aktüel ve sanat programlarının yanı sıra; eğitici ve bilgilendirmeyi amaçlayan birçok yapımımız çeşitli kanallarda yayınlanmıştır. Basılı eserlerin yanı sıra, çok sayıda belgeseli Türk kültürüne kazandıran Renk Sinema Yayıncılık TV “Adana İşi” “Bir Acayip Soygun” adlı (Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destekli) film ile sinema piyasasına girmiştir.